مجموعه ۱۳ فونت دست نویس انگلیسی اسکریپت

علائم گوشی های هک شده و جلوگیری


پیش از اینکه به پاسخ سؤال از کجا بفهمیم گوشیمون هک شده بپردازیم، باید با روش‌های هک ‌شدن گوشی آشنا شویم. آشنایی با این روش‌ها باعث می‌شود که راه‌های آسیب‌پذیری تلفن همراه خود را شناسایی و از هک ‌شدن موبایل خود جلوگیری کنید. همچنین در صورتی که به هک‌ شدن گوشی خود شک داشته باشید، با بررسی این روش‌ها می‌توانید نسبت به هک‌ شدن یا امنیت تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنید.

اولین و رایج‌ترین روش هک‌ شدن گوشی، نصب نرم‌افزارهای مخرب است. نصب این نرم‌افزارها از چند روش مختلف صورت می‌گیرد که باید از آنها جلوگیری کنید تا امنیت تلفن همراه خود را حفظ نمایید. پاپ‌آپ‌هایی که در زمان ورود به برخی از سایت‌ها نشان داده می‌شوند، در واقع پیام دانلود یک نرم‌افزار مخرب هستند. با تأیید آنها، نرم‌افزار روی تلفن شما نصب می‌شود و نفوذ هکر شروع می‌شود. در بسیاری از مواقع، آیکون نرم‌افزارهای مخرب پنهان می‌شود و شما قادر به تشخیص آن نخواهید بود. همچنین نرم‌افزارهایی که آنها را از سایت‌های نامعتبر دانلود می‌کنید، آسیب‌پذیری تلفن شما را بالا می‌برد.

دومین روش هک‌ شدن گوشی، کلیک روی لینک‌های مخربی است که از طریق پیام کوتاه، به شما ارسال می‌شوند. با کلیک روی این لینک‌ها، معمولاً به سایت‌هایی مخرب هدایت می‌شوید که قصد کسب اطلاعات شما را دارند. همچنین ممکن است لینک ارسال شده، لینک دانلود یک نرم‌افزار مخرب باشد.

استفاده از وای ‌فای‌های عمومی نیز یکی دیگر از روش‌های هک ‌کردن گوشی محسوب می‌شود. بدین ترتیب اگر برایتان سؤال است که از کجا بفهمیم گوشیمون هک شده، باید این چند مورد را به درستی بررسی کنید.

از کجا بفهمیم گوشیمون هک شده ؟ گوشی هک شده چه علائمی دارد؟

زمانی که تلفن همراه شما هک می‌شود، برخی عملکردهای عجیب‌وغریب از خود بروز می‌دهد که با بررسی آنها می‌توانید امنیت گوشی خود را تشخیص دهید. برخی از رایج‌ترین نشانه‌های هک‌ شدن گوشی به شرح زیر است:

1. خالی‌ شدن مشکوک باتری

اصلی‌ترین اتفاقی که بعد از هک ‌شدن گوشی رخ می‌دهد، مصرف بیش از حد باتری است. زمانی که هکر مشغول استفاده از منابع تلفن همراه شماست، شارژ گوشی کاهش پیدا می‌کند. اگر نسبت به امنیت تلفن همراه خود شک دارید، می‌توانید زمان‌های خالی ‌شدن باتری را بررسی کنید. چنانچه روند غیرطبیعی در خالی‌ شدن شارژ وجود دارد، ممکن است تلفن همراه شما هک شده باشد.

2. مصرف غیرمعمول اینترنت

آیا هک‌ شدن گوشی، روی مصرف اینترنت هم تأثیر می‌گذارد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت بله. دومین اتفاقی که پس از هک‌ شدن تلفن همراه رخ می‌دهد، مصرف بیش از حد اینترنت است. فرقی نمی‌کند که از دیتای سیم‌کارت خود استفاده می‌کنید و یا از یک شبکه wifi اینترنت می‌گیرید، درهرصورت باید نمودار میزان مصرف اینترنت را بررسی کنید تا از روند طبیعی آن مطمئن شوید.

3. عملکردهای غیرطبیعی تلفن همراه

عملکرد گوشی خود را به‌دقت بررسی کنید. ممکن است زمانی که مشغول استفاده از یک نرم‌افزار خاص هستید، آن نرم‌افزار بسته شود. همچنین ممکن است به صورت ناگهانی تلفن همراه شما روشن یا خاموش شود. این علائم نشان‌دهنده نفوذ به گوشی شماست.

از کجا بفهمیم گوشیمون هک شده؟ آنتی‌ ویروس خود را بررسی کنید! اگر آنتی ‌ویروسی روی تلفن همراه خود نصب کرده‌اید، باید آن را بررسی کنید که فعال باشد. در بسیاری از مواقع با نصب نرم‌افزار مخرب، آنتی‌ ویروس شما غیرفعال می‌شود و یا هکر پس از نفوذ به گوشی، آن را غیرفعال می‌کند.

همچنین از دیگر رفتارهای تلفن همراه که در زمان هک ‌شدن پدیدار می‌شود، نمایش تعداد زیادی تبلیغ است. زمانی که یک نرم‌افزار مخرب روی تلفن همراه شما نصب می‌شود، تعداد زیادی تبلیغ را روانه تلفن همراه شما می‌کند. البته دقت داشته باشید که در برخی مواقع ممکن است تبلیغاتی از مرورگر تلفن همراه برایتان ارسال شود. بهتر است ابتدا در تنظیمات مرورگر این تبلیغات را غیرفعال کنید؛ سپس اگر همچنان تبلیغات به قوت خود باقی ماند، احتمالاً نرم‌افزاری مخرب روی تلفن شما نصب شده است.

4. ارتباطات جدید!

یکی دیگر از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا درک کنید تلفن همراهتان هک شده یا نه، پیام‌ها و یا تماس‌هایی است که از تلفن شما ارسال می‌شود. در برخی مواقع، هکر اقدام به برقراری تماس با مخاطبان شما می‌کند و ممکن است از آنها درخواست پول داشته باشد. همچنین ممکن است هکر قصد داشته باشد که با ارسال پیام‌های غیراخلاقی، به شخصیت شما آسیب وارد کند. بنابراین اگر متوجه شدید که پیام‌هایی از تلفن همراه شما ارسال شده که خودتان در ارسال آنها نقشی نداشته‌اید، حتماً پای یک هکر در میان است!

اقدامات لازم بعد از هک‌ شدن گوشی

یکی از بدترین اتفاقاتی که می‌تواند برای تلفن همراه شما رخ دهد، هک ‌شدن آن است. حال که می‌دانیم از کجا بفهمیم گوشیمون هک شده و می‌توانیم هک‌ شدن گوشی خود را تشخیص دهیم، باید با اقدامات لازم پس از هک ‌شدن گوشی نیز آشنا شویم:

 1. اصلی‌ترین راه دسترسی هکر به تلفن همراه، از طریق اینترنت است. اینترنت خود را خاموش کنید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.
 2. از تنظیمات گوشی وارد بخش نرم‌افزارها شوید و هر نرم‌افزار غیر رسمی که روی تلفن شما نصب شده را حذف کنید.
 3. اطلاعات کارت‌ بانکی را از مرورگر خود حذف کنید.
 4. برای برنامه‌های خود رمز بگذارید و رمزهای قبلی را عوض کنید. دقت کنید که نباید رمزی بگذارید که قبلاً از آن استفاده کرده‌اید؛ زیرا هکر به تمام این رمزها دسترسی دارد.
 5. نرم‌افزارهایی مانند دکتر وب و یا nod32 از برترین نرم‌افزارهای یافتن هکر و باگ‌های امنیتی گوشی محسوب می‌شوند. حتماً از این نرم‌افزارهای امنیتی استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که باید این نرم‌افزارها را از مراجع معتبر دانلود کنید تا دچار مشکل نشوید.
 6. درنهایت نیز اگر پس از تمام این اقدامات متوجه شدید که گوشی شما همچنین تحت نفوذ هکر است، آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید و یا فلش کنید. دقت داشته باشید که این دو کار باعث از بین رفتن تمامی اطلاعات شما خواهند شد.

برای جلوگیری از نفوذ هکر کافی است که رمزهای عبور قوی را برای برنامه‌های خود در نظر بگیرید. حتی پسوردی که روی تلفن همراه خود می‌گذارید، باعث می‌شود هیچ شخصی نتواند به تلفن همراه شما دسترسی داشته باشد و برنامه‌ای روی آن نصب کند. همچنین به‌هیچ‌عنوان روی لینک‌های ناشناس کلیک نکنید و از منابع غیرمعتبر برنامه‌ای دانلود نکنید. حتی زمانی که نزدیکانتان برنامه‌ای را برای شما ارسال می‌کنند، دقت کنید که امنیت آن برنامه تأیید شده باشد.

بلوتوث و وای‌ فای دو مورد از راه‌هایی هستند که تلفن همراه شما را آسیب‌پذیر می‌کنند. بهتر است تنها در مواقع نیاز بلوتوث را روشن کنید و همچنین به وای ‌فای‌های ناشناس متصل نشوید.

bax1.ir
 • عنوان : علائم گوشی های هک شده و جلوگیری
 • پسورد : bax1.ir
مرتضی البوغبیش
مرتضی البوغبیش

مرتضی البوغبیش هستم مدیر سایت بکس وان . برنامه نویس رشته نرم افزار ، شبکه های هک و امنیت و فعال در زمینه طراحی وب . امیدوارم که مطالب بکس وان براتون مفید باشه

نوشته های مرتبط

دیدگاه های کاربران

19 نظر ارسال شده
 • مهندس محمدیان

  سلام خسته نباشید اگر دوست داشتین عضو تیم ما بشین همکاری کنیم نیاز مند برنامه نویسی مثل شما هستیم حقوق ثابت ماهیانه 13 الی 16 تومن لطفا شمارم و ایمیل منتشر نشه باتشکر #مهندس دانیال محمدیان

  پاسخ : عرض ادب و احترام , چشم در صورت نیاز حتما مراحم حضرتعالی میشیم خیلی ممنونم از پیشنهادتون.

 • عباس بوعذار

  سلام مطلب تاثیر گزار و مفیده بانشکر از لطف زحمات تیم ایران

 • ام علی

  سلام فرزندم شلونک وایید ممنون بخاطر این مطلب عالی مفیداست

 • زهرا دلشکسته

  سلام داستان چیه

 • کلثوم

  قشنگ🤣😂

 • hypertemp ir

  سلام مطالب مفیدی بود

  پاسخ : عزیزی

 • sadeghi

  سلام اقای آلبوغبیش وقتتون بخیر باشه میشه امشب لطق کنین گوشی مون رو چک کنین یهو هنگ میکنه و قفلش هم باز نمیشه و سیمکارت در میارم خوب میشه

  پاسخ : سلام گوشی شما باید بازریابی کارخانه ای بشه و یا ریست فکتوری کنین و دلیلش بخاطر نصب برنامه های مضخرف و فیک هستش درخدمتم

 • سید

  سلام این سایتتو گا***یدم جمع کن ما هک شدیم چرا طرز درستی نمیگی ما گوشی نجات بدم

  پاسخ : سلام سید جان شما لطف دارین به بنده از اینکه این پست راه حل مشکل شما نبود از شما عذرخواهی میکنیم انشاالله در پست های بعدی بیشتر به موضوع هک و امنیت گوشی میپردازیم.

 • عباس عباسی

  سلام یک هکر پیوی @abbosii

 • عسل

  سلام خوبین میشه شمارتون داشته باشم

  پاسخ : سلام شماره تماس مدیریت : 09337146402

 • ننه پرهام

  خیلی خوبه ریدم

  پاسخ : عجب

 • Silver

  عجب 😐

 • صابری

  من گوشیم هی هنگ میکنه وقتی نت رو خاموش میکنم درست میشه مشکلش چیه بدجور هنگ میکنه یهو

  پاسخ : سلام دوست عزیز شما ابتدا باید گوشی تون رو بازیابی کارخانه ای انجام بدید و گوشی شما از طریق اپلیکیشن های مختلف بصورت جاسوسی هک شده و لطفا برنامه هاتون رو از سایت های معتبر و کافه بازار و مایکت دانلود کنید و از نصب هرگونه اپ های غیره و کلاهبرداری خودداری فرمایید

 • sara

  موبایلم آیفون 13 pro max هستش و ازم دزدیدن الان شکایت کردم کلانتری و ازم کارتن گوشی رو گرفتن و این 3 ماه پیداش نشد و خبر بم ندادن میشه بگین چرا ؟

  پاسخ : سلام متاسفانه گوشی های سرقت شده بلافاصله بعد سرقت فوری به تعمیرکاران موبایل میبرن که از قبل هماهنگ کردن و به قیمت دزدی ازشون میخرن و تعمیرکار موبایل هم ریجستری ان رو عوض میکنه و دیگه با اپل ایدی هم پیدا نمیشه خیلی پیشرفته هست کاراشون

 • Adex

  سلام عالی و کصشر

 • Rahim

  سلام گوشیم هک نمیشه راهنمایی میکنین هکش کنم ؟

  پاسخ : خدا خیرتون بده ما هدفمون از نشر این مطلب برای جلوگیری از هک شدن گوشی همراه تون بود شما دیگه خیلی ....

 • شیما

  سلام نجاتم بدین گوشیم دست شوهرم افتاد داره پیام های منو دوس پسرم رو چک میکنه

  پاسخ : الفاتحه ...

کد امنیتی رفرش