چهارشنبه 11 مرداد 1402
رفع اکانت های هک شده ی روبیکا و افزایش امنیت

اپلیکیشن ایرانی روبیکا با امنیت متوسطی برخوردار است و توسعه دهندگان روبیکا به هیچ وجه برای اکانت های هک شده رسیدگی نمیکنند. در ادامه میپردازیم که اگر اکانت روبیکا خود هک شود چه کاری باید انجام دهیم و چگونه امنیت اکانت خود را افزایش دهیم و از هک شدن جلوگیری کنیم.

مراحل انجام بعد از هک روبیکا

شماره گیری #999*

انتخاب گزینه پشتیبانی

انتخاب گزینه غیرفعال کردن دستگاه های فعال

بعد از انجام این کار اکانت شما از تمامی دستگاه های وارد شده خارج میشود و از دست هکران نجات پیدا میکند و شما باید دوباره وارد اکانت خود شوید.

چگونه امنیت اکانت خودمان را بالا ببریم ؟

تایید دو مرحله ای برای اکانت خود فعال کنید

روش هک اکانت روبیکا ؟

با استفاده از API شبیه ساز صفحه ورود اصلی در قالب اپلیکیشن های مختلفی ماننده افزایش بازدید یا پروفایل چکر و .... که توسط هکر های نسبتا بچه سال ساخته میشود و آن را پخش میکنند و شما هم به راحتی گول آن ها را میخورید که توصیه میشود به هیچ وجه نرم افزار های جلعی نصب نکنید.

چرا هکر های روبیکا دستگیر نمیشوند

شرکت روبیکا میگوید ما پیگیر اکانت های هک شده نیستیم و تنها راه وجود این است که باید به مرکز پلیس فتا مراجعه کنید و شکایت کنید (که رسیدگی هم نمیکنند) و باید کاربر هیچ برنامه ی جلعی نصب نکند

آیا اپلیکیشن روبیکا جاسوسی است ؟

این اپلیکیشن متعلق به سپاه جمهوری اسلامی ایران میباشد و در سال ۱۴۰۰ و به دلیل استفاده غیرمجاز داده‌های شخصی کاربران، سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر مجوز فعالیت آن را باطل کرد. این نرم‌افزار در مرداد ۱۴۰۰ به‌دلیل ساخته‌شدن حساب‌های جعلی در چندین سرویس از جمله پلی استور مایکت بازار حذف شد. همچنین در آبان ۱۴۰۱، سپر دفاعی گوگل پلی روبیکا را به عنوان بدافزار جاسوسی شناسایی کرد.

نظرات

روح الله
2 ماه پیش
مچکر
سورنا
4 ماه پیش
قشنگ بود ممنون از سایتتون
غلام
4 ماه پیش
من ریدم دهنه وحیده جعفری صرمیه که سازنده ی روبیکاس که این برنامه با اینکه مال کشور خودمونه و تو ایرانه سرعت کندی داره آدم فرار میکنه وقتی نصبش کنه
جعفری صرمی
4 ماه پیش
این اپلیکیشنی که میگید ما جاسوسی داریم میکنیم میگم روشن شه برای همتون ما همون سالی که توسعه دادیم سال 1400 درست . دولت به شرکت ما پیشنهاد همکاری داده و از دسترس ما خارج بود و خدا لعنتش کنه اون ... بی ابرو کردن دیگران کسب ابرو ندارد.
پاسخ : ما کسی رو بی آبرو نکردیم
erfan
4 ماه پیش
روبیکا هنوز داره از ما جاسوسی میکنه ؟